Membership News November 2018

A very warm welcome to the 21 new members who have joined the PAA over Winter/Spring since the last newsletter, and also to the 1 new studio.

Congratulations to all the students who graduated and to the members who have worked to achieve upgrades this period. A total of  50 graduates and upgrades in all!

New Associate Students (10)

Avery Wu
Emily Avery
Erin White
Eunkyoung Jeun
Jenna Salvaterra
Karin Zitzmann
Michelle Esdale
Naomi Jones
Penelope Johnston
Rocio Hernandez

 

New Mat Members (6)

Corrine Vallelonga (Balgowlah Heights, NSW)
Elisse Stevenson (Gymea, NSW)Kerri Burgess (Mount Lawley, WA)
Laura Errey (Warrnambool, VIC)
Roxane White (Wheeler Heights, NSW)
Sarah Slattery (North Strathfield, NSW)

 

New Level 1 Members (5)
Ashleigh Berry (Richmond, VIC)
Dorine von Briel (Brisbane/New Farm/Paddington, QLD)
Kara Norris (Kooringal, NSW)
Laura Bennetto (VIC)
Robert Carruthers (Richmond, VIC)

 

New Studio Registration (1)

Positive Energy Pilates, Andrea Sara (Newcastle, NSW)

 

Congratulations to PAA Member Upgrades (29)

Briannan Hastings – from Associate Student to Mat Member (Frankston South, VIC)
Brittany Zajitz – from Graduate Level 1 to Level 1 (Wangara, WA)
Bruce Hildebrand – from Level 1 to Principal Trainer (Carlton/ Prahran, VIC)
Carrie Guest – from Level 2 to Level 3 (Coogee, NSW)
Catherine Nicholas – from Level 4 to Principal (Castlemaine, VIC)
Claire Hudson – from Associate Student to Graduate Level 1 (Spearwood, WA)
Emma Reece – from Mat to Graduate Level 1 (Glossodia/Londonderry, NSW)
Erin Jones – from Graduate Level 1 to Level 1 (Hunters Hill/Pymble/Ultimo, NSW)
Jessica Dalziel – from Level 4 to Principal (Avalon, NSW)
Jillian Burton – from Graduate Level 1 to Level 1 (Bulli, NSW)
Joscelyn Baker – from Mat to Graduate Level 1 (Brookvale /St Ives, NSW)
Karen Goh – from Associate Student to Graduate Level 1 (Pymble, NSW)
Kathleen Gannon – from Mat to Graduate Level 1 (Batemans Bay/Tuross Head, NSW)
Kylie Webster – from Level 2 to Level 3 (St Kilda, VIC)
Libby Teale – from Associate Student to Graduate Level 1 (Willoughby, NSW)
Lora Rainey – from Level 1 to Level 2 (Burswood/Canning Vale/Myaree/Perth, WA)
Marguerite Pepper – from Associate Student to Graduate Level 1 (Katoomba, NSW)
Martin Baker – from Graduate Level 1 to Level 1 (Noosaville, QLD)
Melanie Plozza – from Level 1 to Level 2 (Melbourne, VIC)
Natalie Southwell – from Level 1 to Level 2 (Phillip, ACT)
Nicholas Psarros – from Level 1 to Principal Trainer (The Gap, QLD)
Nicole Fulcher – from Graduate Level 1 to Level 1 (South Perth, WA)
Robyn McCutcheon – from Graduate Level 1 to Level 1 (Lilydale/Upper Ferntree Gully/Upwey/Wantirna, VIC)
Sarah Schofield – from Associate Student to Graduate Level 1 Margate/Redcliffe/Scarborough, QLD)
Sharon van Geelen – from Mat to Graduate Level 1 (Cheltenham/Mornington/Richmond, VIC)
Talita Correa Sartorio – from Mat to Graduate Level 1 (North Perth/Wangara, WA)
Tamara OReilly – from Trainer Level 1 to Trainer Level 2 (North Wollongong, NSW)
Tamika Walker – from Level 1 to Principal (Surry Hills, NSW)
Vicki Goltsos – from Associate Student to Graduate Level 1 (East Brighton/Northcote, VIC)